Clone of Ит Ми Эт Сильпо

А это значит – почти на каждом шагу
eat-me-at-silpo
Автор
Манана Глонти
76

На нашем сайте только хорошие новости и последняя из них – это появление Ит Ми Эт в Сильпо!

Список адресов супермаркетов вы можете просмотреть в разделе Локатор.

Ищите нас в отделах со здоровой и веганской едой от маленьких хозяйств "Лавка традицій".

Тож тепер ділимося подробицями: у цьому відео ми спілкуємось із Віталієм Кабанцем, завідувачем відділу селекції та насінництва Інституту сільського господарства північного сходу Національної академії аграрних наук України. Він відповів на найбільш поширені питання та підтвердив або спростував найбільш поширені міфи навколо коноплі. 

Не всі коноплі однаково наркотичні

Існує три види конопель: Cannabis sativa L. або коноплі посівні, Cannabis indica L., індійські або наркотичні коноплі, та Cannabis ruderalis L. — дикі коноплі, які займають проміжне положення між посівними та наркотичними.

Наразі у коноплях відомо про вміст близько сотні різних канабіноїдів, але психотропний ефект має тільки тетрагідроканабінол (ТГК). За вмістом цієї речовини й визначається, чи коноплі наркотичні, чи ні.

Посівні коноплі зазвичай зовсім не мають або мають дуже низький вміст наркотичних сполук. Для прикладу, в Україні для промислового посіву допустимий вміст тетрагідроканабінолу в рослинах становить менше ніж 0.08%.

Що виготовляють з конопель?

Безліч харчових продуктів: борошно, протеїн, солодощі, олію з високим вмістом омега-3 та омега-6, вегетаріанські котлети або просто знімають оболонку з зерна і вживають ядра як суперфуд. З конопляної олії виготовляють біопаливо та фарби високої якості. Побічний продукт після її віджиму — макуху — додають до комбікормів для відгодівлі худоби та птахів або роблять принаджування для риби.

Стебло конопель має волокнистий шар зовні, дерев'яну частину всередині й пусту серцевину. Волокнисту частину використовують для виготовлення тканин та одягу, канатів, мотузок та парусів, бо це єдине природне волокно, яке не псується у морській воді. Також з неї роблять різного роду композитні матеріали, в тому числі для автомобілебудівної промисловості.

Хто цим займається?

Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН — понад 110 років. Тут працюють п’ятдесят співробітників, а наукова робота проводиться на 287 гектарах землі. Займаються не тільки коноплями. Інститут виробляє насіння зернових, олійних, круп’яних культур та вирощують трави.

З 2017 року у селі Сад під Сумами кожного літа проводиться фестиваль коноплярства Hemp Fest. Його організовує інститут сільського господарства північного сходу Національної академії аграрних наук, аби популяризувати коноплю як культуру, яка використовується в різних галузях. Директор інституту Віктор Кабанець наголошує, що подібні заходи заохочують людей споживати таку корисну рослину.

Класно розуміти, що ми їмо. Саме тому розповідаємо про оновлений іт мі ет - справжній подвійний український суперфуд.